CATZY – SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE

Cześć 🙂
Czy Wy też borykacie się z łupieżem ? Znalazłam na to świetny sposób…
Przedstawiam Wam dwa niezawodne szampony od firmy Catzy :
Czerwony: Szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów.
Zielony: Ziołowy szampon przeciwłupieżowy do włosów przetłuszczających się.
Jak widzicie mamy dwie opcje do wyboru, a każdy z nich posiada substancję aktywną pirytionian cynku 1% który działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Dodatkowo ziołowy szampon wzbogacony jest w ekstrakty z brzozy, rozmarynu, rumianku, pokrzywy, substancje o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym.
Obie wersje pachną bardzo ładnie. Jest wydajny wystarczy niewielka ilość aby spienić całe włosy. Cena również jest bardzo atrakcyjna jak za 200ml. Zamknięte są w bardzo estetycznych opakowaniach.
Co to jest łupież i skąd się bierze : 
Łupież to schorzenie polegające na nadmiernej proliferacji (podziale) komórek naskórka, czego konsekwencją jest drobnopłatkowe złuszczanie się warstwy rogowej naskórka. Łupież może rozwinąć się zarówno na skórze suchej jak i na skórze łojotokowej. Jedną z przyczyn łupieżu jest zaburzenie pH skóry, a w następstwie namnażanie się na skórze głowy grzyba drożdżopodobnego Malassezia furfur lub gronkowców. Drobnoustroje te produkują metabolity, które drażniąc skórę pobudzają proces podziału komórek naskórka. Łupież bardzo często jest również konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy: nadużywania kosmetyków stylizujących i koloryzujących, źle dobranego szamponu, niewystarczającego spłukiwania szamponów i odżywek do włosów, przegrzewania skóry głowy suszarkami, prostownicami, elektrycznymi wałkami do włosów czy też zbyt gorącą wodą podczas mycia. Łupież może być spowodowany również przebywaniem w suchych, nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Jego objawy może nasilać stres jak również nadmierne spożywanie węglowodanów i tłuszczów nasyconych. W powstawaniu łupieżu dopatruje się również rolę androgenów (hormonów męskich), które pobudzając pracę gruczołów łojowych mogą prowadzić do rozwoju łupieżu tłustego.
Z problemem łupieżu boryka się bardzo duża liczba osób… i to jest bardzo uciążliwe i nieprzyjemne… ja, aż tak wielkiego problemu z tym nie mam… ale moje koleżanki mają… na ciemnych włosach bardzo się rzuca to w oczy… a także na ciemnych ubraniach… nie wygląda to za dobrze dlatego warto mieć dobre kosmetyki pielęgnacyje, które pozwolą nam zwalczyć i pozbyć się łupieżu. Nie każdego może być stać na drogi szampon, a produkty od CATZY są naprawdę w przestępnej cenie 😉
Facebook
Google+
Twitter
Email

Jedna odpowiedź do “CATZY – SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE”

  1. Aktualnie mam spokój z łupieżem ale od czasu do czasu i mnie dopada jak jakieś kosmetyki mi nie służą… będę pamiętać o Catzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *